Op (paas)verhaal komen

Pasen is het hoogtepunt van het kerkelijk jaar. Daarom pakten we zondag 21 april dus extra uit. Met extra muzikanten, speciale aandacht voor de kinderen, klassieke (en minder klassieke) paasliederen.

We deelden in de kerk het verhaal van de vrouwen die vroeg in de ochtend naar het graf van Jezus gingen. Ze vonden daar zijn lichaam niet. Maar ze hoorden, wat ze ergens wel wisten: de dood heeft Jezus niet kunnen houden. En hoewel dat een prachtige boodschap is, bracht het hen ook in verwarring. Hun leven stond toen pas echt op zijn kop. Was dan niets meer zeker?

En zo mochten we ervaren dat deze vrouwen dichtbij onze tijd staan. In onze tijd is weinig nog echt zeker. Wat geeft dan houvast? Het grote verhaal van Pasen, dat ons draagt, omdat we erdoor aangesproken worden! Maria, een van de vrouwen, hervindt haar houvast. En Jezus toont haar een nieuw begin door niet Jezus, maar zijn belofte vast te houden. Hij blijft bij ons ook nu nog.

Pasen… vol van erkenning, hoop en een nieuw begin.